Batı Karadeniz

Turu

Batı Karadeniz Turu

BatıKaradeniz Turu (Bolu, Abant, Akçakoca, Safranbolu, Bartın, Amasra, Kastamonu)
 1. Gün PERŞEMBE: Kayseri’den  saat  22.00'de hareket, Kırşehir  istikametini takiben Saat 24.00 civarında Kırşehir’de ihtiyaç molası veriyoruz.

2. Gün CUMA:  Saat  04.00 civarında Ankara’ya varış, saat 07.00 civarında Bolu’ya varış Bolu’da alacağımız Sabah kahvaltının ardından saat 09.00 civarında Abant Gölü'ne varıyoruz. Aracımızla Abant Gölü çevresini turladıktan sonra ata binme, faytona binme gibi aktivitelerden faydalanarak  göl kenarından saat 11.00 civarında Abant Gölü'nden ayrılıyoruz. 14.00 civarında Akçakoca’ya ulaşıyoruz. Türkiye’de mimarisiyle başka bir benzeri bulunmayan Akçakoca Merkez Camiini geziyoruz, deniz kenarında bulunan Ceneviz Kalesi Mesire yerini görüyoruz, tarihi ve deniz güzelliklerini gezerek sahil yolunu takiben Alaplı, Ereğli, Zonguldak ve Çaycuma’ya ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklamayı Çaycuma'da yapıyoruz.

3. Gün CUMARTESİ:  Otelde alacağımız  açık büfe kahvaltının ardından Saat 09.00 da Safranbolu’ya ulaşıyoruz. Safranbolu’da bulunan Kileciler Konağı, Kaymakamlar Evi, Mümtazlar evi, Hıdırlık Tepesi, Cinci Hanı, Cinci Hamamı, Saat Kulesi, Eski Hükümet Konağı, Güneş Saati, Köprülü Mehmet Paşa Camii, İzzet Paşa Camii geziyoruz, Safranbolu lokum alışverişi ve serbest zamanın ardından saat 14.00 de Safranbolu’dan ayrılıyoruz.  “Fatih Sultan Mehmet’in “Çeşmi Cihan Bura mı ola?”  diye bahsettiği Amasra’yı seyir tepesinden izliyoruz, Amasra Şehir gezisinin ardından kayıkla deniz turu yapıyoruz. Akşam saatlerinde Bartın’a geçiyoruz akşam yemeği ve konaklamayı Bartın’da yapıyoruz.

4. Gün PAZAR:  Otelde alacağımız  açık büfe kahvaltının ardından Saat 14.00 civarında Kastamonu’ya ulaşıyoruz Kastamonu’nun tarihi güzelliklerini geziyoruz. Kastamonu’nun Meşhur Kesme Helvası alışverişinden sonra Saat 17.00 civarında Kastamonu’dan ayrılıyoruz. Ilgaz Dağları,  Çankırı ve Kırıkkale  illerini takiben  akşam saat 24.00 civarında Kayseri’ye ulaşıyoruz ve turumuzun sonlandırıyoruz.

 FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
1- 403 Klimalı Mercedes Otobüs ile seyahat
2- Otobüs içi ikramlar
3- Abant Gölü Giriş ücreti
4- 3 Sabah Kahvaltısı
5- 3 Akşam yemeği
6-2 Gece Konaklama

 FİYATA DAHİL OLMAYANLAR
1-Öğle Yemekleri
2-Yemeklerde alınan ekstralar
3-Müze ve Ören yeri girişleri
4-Amasra Deniz Turu