Fas

Turu

Fas Turu

1. Gün Istanbul, Casablanca:
Sabiha Gökçen Havalimanında acente yetkilileri ile saat 22.30'da buluşuyoruz. Air Arabia Havayolları’na ait sefer ile saat 01.15'te Casablanca’ya hareket ediyoruz. V. Mohammed Havalimanı'na vardıktan sonra Türk rehberimiz tarafınca karşılanacak ve kızıl şehir Marrakech'e hareket edeceğiz. Varışımızdan sonra Marakeş şehir turu, anıtsal Koutoubia Camii, Fas işi mozaik ve ahşap süslemelerle bezeli Bahia Sarayı, Saadian Türbeleri ve zeytin ağaçlarıyla çevrili Menara Bahçeleri görülecek yerler arasındadır. Alınacak öğle yemeğinin ardından geleneksel dev bir labirenti andıran Marakeş çarşısının tüm geleneksel köşelerini keşfedeceksiniz. Bu gezi esnasında kumaşçılar, demirciler, deri dabakhaneleri, ahşap ustaları gibi ülkede mevcut nice el sanatlarının tüm örnekleri ile karşılaşacaksınız. Öğle yemeğinden sonra günümüz, Afrika'daki en hareketli şehir meydanı Jamaa El Fna Meydanı ile sonlanacak. Gerçek bir "mucizeler avlusu" diye adlandırabileceğimiz bu meydan UNESCO Milli Miraslar listesinde mevcut ender meydanlardan birisidir. Meddahlar, yılan oynatacıları, dövmeciler, Hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen Jamaa El Fna için kısaca açık hava tiyatrosu diyebiliriz. Akşam yemeği ve  geceleme için Marakeş'deki otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam arzu eden misafirlerimiz için extra olarak Fas'a özgü folklorik danslarla yemekli Chez Ali Show'u izleme imkânı ücret 65 €'dur

2. Gün Marrakech, Essaouira: 
Sabah kahvaltısının ardından günü birlik Essaouira şehrine hareket ediyoruz. Atlas Okyanusu kıyısında yer alan bu küçük balıkçı şehri Fas'ın en romantik mekânıdır. Bizlere birazda eski Bodrum'u hatırlatan Essaouira Orson Welles gibi birçok sanatçıya ilham kaynağı olmuştur. Eski bir Portekiz limani olan şehir Arap hâkimiyeti sırasında kale ve tarihi limanını koruduğu gibi Hristiyan Portekizliler ve Musevi nüfusa katılan Müslümanlarla tam bir kozmopolit yapıya bürünmüştür. Birbirini dik açılarla kesen sokak ve caddelerden olusan medinası dönem şehirciliği için bir örnektir. Kilometrelerce uzunluktaki kum plaj her sene uluslararasi dalga sörfü yarışmalarına ev sahipliği yapar. Yol boyu doğal güzellikleri izleyerek ulaşacağımız şehirde kale, Medina, çarşı, liman gibi önemli ve değişik alanları ziyaret edecek öğle yemeği ve alışverişler için limanda serbest zaman ve Marrakech'e dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Marakeş'deki otelimize geçiyoruz.

3. Gün Marrakech, Ouarzazate, Marrakech:
Sabah kahvaltısının ardından ferdî olarak Marrakech şehrindeki o meşhur meydanı daha iyi keşfetmek ve alışveriş yapabilmek için serbest zaman veriyoruz. Dileyenler için extra tur olarak Ouarzazate şehrine hareket ediyoruz. Yaklaşık 204 kilometre yolumuzun üzerinde geleneksel güneyin berberi kentlerinin güney sahara'ya özgü bitki yapısını göreceğiz. Yolumuz Yüksek Atlas Dağları'nın arasından geçecek. 2400 metrede Afrika'nın en yüksek tepelerinden birisi Tichka'yı ziyaret etmiş olacağız. Ouarzazate'a varışta Aid Ben Haddou Kasabası ve Glaoui Evi görülecektir. Serbest zaman ve öğle yemeğinin ardından Benhur, Arabistanlı Lawrence, Gladyatör, Büyük İskender gibi filmlere mekân görevi görmüş bu kasaba ve çevreyi tanıma fırsatı bulacağız. Dev film platolarının ardından Marrakech'e dönüş yolculuğumuz başlayacak. Akşam yemeği ve geceleme için Marrakech'deki otelimize doğru yola çıkıyoruz.


4. Gün Marrakech, Casablanca, İstanbul:
Sabah kahvaltısını otelde aldıktan sonra Casablanca havalimanına hareket ediyoruz. Settat ve Benguerir şehirlerinden geçerek Casablanca'ya varıyoruz. Varışımıza istinaden Casablanca şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Turumuzda 1986 ile 1993 yılları arasında yaptırılan Hassan II Camii'si görülecektir. Bu camii dünyanın en büyük camisidir. 20.000 metrekare alana kurulu yapı günün en etkileyici gezisi olacaktır. Anfa & Ain Diab, Muhammed V Meydanı, Birleşmiş Milletler Meydanı ve ardından öğle yemeği için serbest zaman verilmektedir. Muhammed V havalimanına transfer, bilet işlemleri sonrası pasaport kontrolünden geçip  uçağa biniyoruz. Saat 18.00'da İstanbul'a uçuyoruz. 4 saat 30 dakikalık uçuş sonrası 00.25'de İstanbul'a varıyor ve turumuzu sonlandırıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:
3 Gece Marrakech’de sabah kahvaltısı ve akşam yemekli konaklama
Marrakech ve Casablanka şehir turları
Türkçe rehberlik hizmetleri
Havalanı, Hotel ve Havaalanı transferleri
Casablanca, Marrakech ve Casablanka trasferleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 Kişisel Harcamalar
 Yurtdışı Çıkış Pulu
 Ören yeri giriş ücretleri
 Öğle yemekleri
 Extra şehir turları